ONLAR İLKADIM'IN İYİLİK MELEKLERİ

ONLAR İLKADIM'IN İYİLİK MELEKLERİ

KISA ZAMANDA İLKADIM'DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE UZANAN YARDIM ELİ OLDULAR

BAŞKAN DEMİRTAŞ FEDAKARCA ÇALIŞAN NEFERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğünün koordineli çalışmalarına destek veren Kadın Koordinasyon Merkezi gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş ve gönüllük esasına göre çalışan iyilik melekleri mesai kavramından uzak ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor.

İlkadım ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere uzanan yardım eli olarak en kapsamlı hizmeti veren yerlerden biri olan Kadın Koordinasyon Merkezi,hayır çarşısıyla  beyaz eşyadan mobilyaya, giysiye kadar geniş ürün yelpazesiyle hem eşya vermek isteyenlerin, hem de ihtiyaç duyan dar gelirlilerin başvurduğu ilk adreslerden biri hâline geldi.Her gün onlarca kişiden kullanılabilir durumda olan eşyaları alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Kadın Koordinasyon Merkezi aynı gün içeresinde 3 aileye eşya yardımında bulundu.

Gün içersinde farklı farklı eşyaların verildiği adreslerde yapılan yardımları yerinde takip eden Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş," Hayır Çarşımızda tamamen gönüllük esası ile çalışana arkadaşlarımızla başlayan bu iyilik seferberliği güvenle çok büyüdü. Kapasitesi büyük depomuzla hayırseverlerden aldığımız, fazla olan veya ihtiyaç kalmayan eşyaları âtıl olmaktan kurtararak  ekonomiye yeniden kazandırıyoruz. Hayır Çarşımızda reyon reyon ayrılan ürünler arasında ütüden beyaz eşyaya, mutfak araç gereçlerinden halıya, mobilyalardan müzik setine kadar bir ev için gereken her şeyi bulmak mümkün. Vatandaşlarımızın güvenilir adres olarak tercih ettiği merkezimizde bayanlarla kurmuş olduğumuz bu aile ortamında her gün daha fazla aileye ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.7'den 70'e her kesimin takdiri toplayan çalışmalarımızda büyük desteği olan başta Belediye Başkanımız olmak üzere çok değerli kardeşlerim var, arkadaşlarım var. Allah onlardan razı olsun" dedi.

Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar ve projeler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya ve yüzlerini güldürmeye devam ettiklerini kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş," Belediye Başkanlığım süresince kentimize halkımıza hizmet etme gayesinde olduk.Bu manada "Hayır Çarşısı" dokusu ve ruhu ile ayrı bir yere sahip. Hayır Çarşısı'nın ruhunda iyilik, özünde insan var. Başkalarının iyiliği için çalışan gönüllüler ve paylaştıkça artan mutluluk var. Amacımız, İlkadım'da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza daha güzel bir hayat sürmelerinde destek olmak. Hayır Çarşısı ile Kadın Koordinasyon Merkezi çatısında bir aile olarak ilk günden bugüne kadar fedakarca çalışan ve kendilerine kanatsız melekler dediğim neferlerimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum" dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER