BALKAN KIZÇELERİ 100. YIL HAZIRLIKLARINA BAŞLADILAR

BALKAN KIZÇELERİ 100. YIL HAZIRLIKLARINA BAŞLADILAR

Samsun Balkan Türkleri Derneği Kadın Kolları Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle hayata geçirmeyi hedefledikleri projeler ve programlar için dernek binasında bir araya geldiler.

Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle her yerde olduğu gibi Samsun Balkan Türkleri Derneğinde de hummalı çalışmalar ve projeler ortaya koyulmaya başlanıldı. Balkan Türkleri derneğinin faaliyetlerinin yanında özellikle kadın kolları da güzel örnek çalışmalar ortaya koyabilmek adına görüşmelerini ve toplantılarını aralıksız sürdürüyorlar.

Dayanışmanın artması, birlik beraberliğin pekiştirilmesi, bağların kuvvetlenmesi adına her ay rutin bir şekilde bir araya gelen Balkan Türleri Kadın Kolları bir çok projenin ve çalışmanın içinde yer alırken aynı zamanda da günlerini yapmış oluyorlar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının yaklaşması ve bu yıl 100. Yılının kutlanacak olması Balkan Türkleri Derneği Kadın Kolları üyelerini harekete geçirdi. Rutin aylık gün toplantılarının dışında özellikle 100. yıl kutlamalarına odaklanan kadın kolları yakın zamanda projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

Her zamanki gibi günler için toplanırken 100. Yıl kutlamaları için bir program yapmayı düşündüklerini söyleyen kadınlar Atatürk'ün torunları olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini ve Cumhuriyetin 100. Yılını en güzel şekilde kutlayacaklarına ifade ettiler. Ayrıca her ay gün toplantılarını da sürdüreceklerini söylediler.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER