OMÜ ve İŞKUR'dan öğrencilere 'İş Kulübü' müjdesi

OMÜ ve İŞKUR'dan öğrencilere 'İş Kulübü' müjdesi

Samsun'da üniversite öğrencilerini çalışma hayatına hazırlayacak ve onlara alternatifler sunacak İş Kulübü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Samsun Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan protokolle hayata geçiyor

Samsun'da hayata geçirilecek projenin protokolü, OMÜ Rektörlük Yönetim Salonu'nda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk ile Samsun İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan ve Müdür Yardımcısı Sait Gül'ün katılımıyla imzalandı.

  İŞ KULÜBÜ, OMÜ YAŞAM MERKEZİ'NDE FAALİYET GÖSTERECEK

İmzalanan protokol kapsamında; üniversite öğrencilerinin istihdam edilmeleri ve işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikteki işgücünün temin edilmesinin sağlanması amaçlanıyor. OMÜ Yaşam Merkezi'nde İŞKUR personeline tahsis edilmek üzere 'İş Kulübü' kurulacak.
İmzalanan protokol; üniversite öğrencilerine gruplar hâlinde eğitim ve seminerler düzenlenerek iş başvuru formu hazırlama, mülakat ve öz geçmiş yazma teknikleri, iş arama süreçleri gibi konularda danışmanlık hizmetleri sunacak. İşverenlerin stajyer ihtiyaçlarının karşılanması, mesleki yeterlilik belgesi olmayan üniversite öğrencilerine yönelik kurs düzenlenmesi ile mesleki eğitim ve tecrübe kazandırma çalışmaları yapılmasını amaçlıyor.

Bilişim sistemi alt yapısı OMÜ'den
İhtiyaçlar ve imkânlar dâhilinde iş ve meslek danışmanlarının da görevlendirileceği 'İş Kulübü'nde bilişim sistemi altyapısı da OMÜ tarafından oluşturulacak. İmzalar sonrasında konuşan Samsun İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan, İş Kulübü'nü çok önemsediklerini söylerken, iş hayatına nitelikli eleman kazandırılmasında bu modelin ciddi katkılar sunacağını belirterek OMÜ'nün kayda değer bir paydaşlığa imza attığını dile getirdi. Rektör Yardımcısı Cengiz Batuk ise Yaşam Merkezi'nde İŞKUR uzmanları ile iş ve meslek danışmanlarının rehberliğinde öğrencilere böylesine değerli bir hizmeti sunmaktan büyük mutluluk duyacaklarına işaret ederek protokolün hayırlı olmasını diledi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER