Sarıcaoğlu, “Kavak artık cazibe merkezi”

Sarıcaoğlu, “Kavak artık cazibe merkezi”

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçesinin coğrafi bakımdan ve yatırımcılara sunduğu fırsatlarla bölgesinde bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak OSB ve ilçe genelinde üretim yapan sanayici ve iş adamları ile “İstişare Toplantısında” bir araya geldi. Kaymakam Erdem Karanfil’in de katılımıyla Güven Park Tesislerinde sanayicilerle bir araya gelen Sarıcaoğlu, sanayi yatırımlarının bir bölgenin gelişimi ve kalkınmasında önemli etken olduğunu belirtti.

Sanayi sektörünün ilçe gelişiminde büyük paya sahip olduğunu ifade eden Sarıcaoğlu, “Belediye olarak ilçemizde yatırım yapan firmalarımızın daima yanlarındayız. Bizler üreten, istihdam sağlayan, gelecek nesillere ışık olan sanayicilerimize her zaman destek vermeye hazırız ve veriyoruz da. Bugün ilçemizde işsizlik sorunu yaşamıyorsak ve sıfır düzeyine kadar getirebildiysek bu siz sanayicilerimizin sayesinde oldu. “diye konuştu.

İlçesinin her geçen gün gelişen ve büyüyen sanayisiyle Samsun ve Karadeniz Bölgesi’nin cazibe merkezi haline gelmeye başladığını ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, şöyle konuştu:

Toplantıda söz alan sanayicilerde Kavak’ta olmaktan ve yatırım yapmaktan memnun olduklarını belirterek “Samsun- Ankara Karayolu üzerinde bulunan ilçe ulaşım noktasında bizler için önemli fırsat sağlıyor. Ayrıca bölgenin teşvik kapsamında olması yatırımcıları çeken ayrı bir nokta. Sanayiciler olarak tek talebimiz fabrikalarımızda çalıştıracak kalifiye eleman sıkıntısı. Bunun için destek bekliyoruz” dediler.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER