İlçemiz yeşillendikçe güzelleşiyor

İlçemiz yeşillendikçe güzelleşiyor

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, öğrencilerle beraber fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.

Köselli Mahallesi’nde Doğal Yaşam ve Orman Okulu alanında yer alan 100. Yıl Ormanlığında fidan dikim etkinliğine katılan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,” İlçemiz yeşillendikçe, yaşadığımız mekanlar güzelleşiyor, daha çok değer kazanıyor. Bu düşüncelerle hemşerilerimize ilçemizde boş alanlara ağaç dikmeleri çağrısında bulunuyoruz.” Dedi.

Başkan Sarıcaoğlu yanı sıra Kaymakam Erdem Karanfil, İlçe Orman İşletme Müdürü Emin Tiryaki, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Büyük, İlçe Protokolü öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte 100 fidan toprakla buluşturuldu. Belediye Başkanlığını yaptığı ilçenin her noktasının daha yeşil ve daha güzel olması için gayretle çalışmaları sürdürdüklerini aktaran İbrahim Sarıcaoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Dikilen her fidan ilçemiz için çok anlamlı. Bu etkinliği düzenleyen İlçe Milli Eğitim ve Orman İşletme Müdürlüklerimize teşekkür ediyor tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bizler yerel yönetim olarak bu alanda üzerimize düşen ne varsa yapma yönünde her türlü desteğimizi veriyoruz ve bunu bir görev biliyoruz. Kavak ilçemizde bugün park bakımından ciddi sayıya ulaştık. İlçemiz yeşillendikçe, yaşadığımız mekanlar güzelleşiyor, daha çok anlam ve değer kazanıyor. Biz de bu düşüncelerle tüm hemşerilerimize ilçemizde boş alanlara mutlaka ağaç dikmeleri çağrısında bulunuyoruz. Bugün de Köseli Mahallemizde düzenlenen fidan dikim etkinliğine katıldık. Öğrencilerimizle Doğal Yaşam Orman Okulu alanında 100 fidan dikimini gerçekleştirdik. Yüce yaratanın bize emaneti olan tabiata yeşiliyle, canlılarıyla ve doğal güzellikleriyle sahip çıkmayı sürdüreceğiz.”

EN ÇOK OKUNAN HABERLER