Haberlerİş Etüdü Nedir?

İş Etüdü Nedir?

Üretim ve Operasyon Yönetiminde İş Etüdü

İş Etüdü Nedir?

İş etüdü, yöntem çalışması ve insan işinin tüm bağlamlarının incelenmesinde kullanılan iş ölçümüdür. İş etüdü, atık ve gereksiz işlemlerin ortadan kaldırılmasıyla firmanın üretim verimliliğini artırmanın bir yoludur. İşi etkileyen tüm faktörlerin araştırılması ve değeri olmayan katma işlemlerinin belirlenmesinde kullanılan tekniktir. Bu teknik, zaman standartlarını belirlemek için doğru ve sistematik prosedür odaklı tekniktir. Yöntem çalışması ve iş ölçümü, iş etüdünün bir parçasıdır. Yöntem çalışmasının bir parçası hareket çalışmasıdır, iş etüdünün bir diğer adı ise zaman etüdüdür.

Linki tıklayarak Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Eğitimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

  İş Etüdünün Avantajları

  • Minimum kesintilerle sorunsuz üretim akışının elde edilmesine yardımcı olur.
  • Atık ve gereksiz işlemleri ortadan kaldırarak ürünün maliyetini azaltmaya yardımcı olur.
  • Daha iyi çalışan ve yönetim ilişkileri oluşturur.
  • Teslimat taahhüdünü karşılar.
  • Daha iyi çalışma koşulları elde etmeye yardımcı olur.
  • Daha iyi işyeri düzeni sağlar.
  • Mevcut süreci veya yöntemleri artırıp, standardizasyon ve basitleştirmeye yardımcı olur.
  • İnsan gücü planlaması, üretim planlaması için başvurusu olan bir operasyon veya iş için standart zamanın oluşturulmasına yardımcı olur.

Unutmayın, UnoPro, Akademik, profesyonel yöneticilik, girişimcilik ve sanayicilik bilgi ve tecrübesine sahip Türkiye'nin tek eğitim ve danışmanlık kurumudur. Kurumsal firmalardan KOBİ ve küçük işletmelere kadar her segmentten üretim firmasındaki üretim yönetimi bilgi ve tecrübesine sahip olan UnoPro, Türkiye'nin ilk yerli ve milli Model Fabrika'sında sanayinin yalın ve dijital dönüşümü için size özel hazırlanmış eğitim müfredatı ile önce  yalınlaşmanıza ve daha sonra Endüstri 4.0'a uygun bir şekilde dijitalleşmenize yardımcı olur. Hemen iletişime geçin!

İLGİLİ HABERLER

Kullanışlı Arşiv Ve Soyunma DolaplarıKullanışlı Arşiv Ve Soyunma DolaplarıEndotonti Diş Tedavisine İlgi ArtıyorEndotonti Diş Tedavisine İlgi ArtıyorEhliyet Kursu Nedir?Ehliyet Kursu Nedir?Samsun'da işbirliği orman oluyorSamsun'da işbirliği orman oluyorSamsun B.B. Başkanı Demir çevre projelerini anlattıSamsun B.B. Başkanı Demir çevre projelerini anlattı

SIRADAKİ HABER