HaberlerMobil Sağlık Taraması

Mobil Sağlık Taraması

Şirket içi çalışanların sağlık kontrolleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 1 No'lu ilgili düzenlemeleri ile korunmaktadır.

Mobil Sağlık Taraması

Zamanında sağlık kontrolü, olası sorunları önceden görebilmek ve erken önlem alabilmek için çok önemlidir. Ancak bu taramaların hastane ortamında yapılması işverene büyük bir mali yük getirecek ve zaman kaybı olacağından işgücünün verimliliğini azaltacaktır. Bu durumda mobil sağlık araçlarını yani mobil İSG hizmetlerini işyerine getiren doktor ve yardımcı sağlık personeli ile işverenlerin gerekli sağlık kontrollerini yapması büyük bir kazanç olacaktır. AYA OSGB, uzman doktorları, sağlık personeli ve son teknoloji mobil tıbbi araç ve ekipmanları ile mobil İSG hizmeti vermektedir. Tarama sonuçları ilgili laboratuvarda değerlendirilerek en kısa sürede sizlere sunulur.

 Mobil Sağlık Taraması Nedir?

Mobil sağlık kontrolünde, hareket halindeki bir araçta yapılabilecek fizyolojik testler ve laboratuvar testleri yapılır. Sağlık kurumlarında daha kapsamlı muayene gerektiren testler yapılmakta ve sonuçları iş yeri ile paylaşılmaktadır. Mobil sağlık taraması kapsamında hizmet verdikten sonra sağlık açısından riskli olduğu tespit edilen çalışanlar hızlı bir şekilde tedavi sürecine girebilmekte ve işyerinden ayrılmalarına da vesile olmaktadır. İş sağlığı ile ilgili en önemli şeylerden biri çalışanların sağlığıdır. Bu taramalar sonucunda göz muayeneleri, koruyucu aşılar, elektrokardiyogramlar, kan grupları, idrarda fenol ve kurşun, tam kan ve tam idrar, portör muayeneleri, odyometri, solunum fonksiyon testleri, akciğer grafileri ve bir kopyası altında çalışabilen raporlar ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu verilmektedir. Sorun çıkması durumunda iş yeri ile hızlı iletişim kurun ve sağlık açısından tehlike oluşturabilecek etkenlerin ortadan kaldırılması, çalışanın tedavi edilmesi ve sağlığının korunması sağlanır.

 Mobil Sağlık Taraması Hizmeti Nedir?

6331 sayılı İş Kanunu'nun yayımlanması işverenlerin yasal yükümlülüklerini artırmış, çalışanların sağlığının korunması önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. İş ve meslek hastalıklarının önlenmesi için bu yükümlülükler mutlaka yerine getirilmelidir. Görevlerini yerine getirmeyen ve ihmalkar yükümlülüklerini yerine getirmeyen işverenler ağır yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir. Mobil tıbbi hizmetler, çalışanlar için düzenli fizik muayene talebini büyük ölçüde desteklemiştir. Yetkili OSGB şirketleri tarafından sağlanan lisanslı ve donanımlı mobil tıbbi araçlarla sağlanan mobil sağlık hizmetleri, maliyet etkinliği nedeniyle işverenler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Aynı zamanda iş verimliliğinin en aza indirilmesi ve kurumlarda personelin denetlenmesi gibi avantajlar bu sağlık hizmetlerinin önemini artırmıştır.

 Mobil Sağlık Taraması Hangi Hizmetleri Kapsar?

AYA OSGB bünyesinde bizlerin yapmış olduğu tetkikler şunlardır:

  • İŞİTME TESTİ (odiometri)
  • AKCİĞER GRAFİSİ
  • GÖZ TARAMASI
  • EKG
  • LABRATUVAR TETKİKLERİ (hemogram, glukoz, ast, alt, üre, kreatinin, tit, sedimantasyon, crp, bun, ggt, ayrıca; anti hbs, anti hcv, anti hıv, hbsag, hba1c, portör ve pcr testleri de yapılmaktadır)
  • PORTÖR TARAMALARI
  • AŞI UYGULAMALARI (tetanoz)
  • SOLUNUM FONKSİYON TESTİ

 Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar?

AYA OSGB olarak, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yapılması gereken tüm periyodik sağlık tetkik hizmetlerini, mobil sağlık araçlarımız ve sağlık personellerimiz ile işyerimize gelip aynı gün içerisinde sonuçlarınızı teslim ediyoruz

 Gezici İSG Aracı Hizmeti Neleri Kapsar?

Bugün çıkarılan yasa, çalışanların sağlığını garanti altına alıyor. 6331 sayılı "İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu" ve ilgili yönetmeliklere göre çalışanlara sağlık muayenesi ve taraması yapılması yasal zorunluluk haline gelmiştir. Tüm çalışanlar hastaneye gönderilemiyorsa, işyerine mobil sağlık araçlarını getiren doktorlara sağlık kontrolü yapılacak. Mobil İSG hizmetleri işverenlerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlayabilir. Kurum içi çalışanların sağlık kontrolünü işe başlarken kayıt altına almak ve düzenli olarak kontrolü tekrarlamak gereklidir. Zamanında yapılan sağlık kontrolü ve uygulama, ortaya çıkacak sorunları önceden görebilmeniz ve gerekli önleyici tedbirleri alabilmeniz için temel teşkil edecektir. Ayrıca aracımız size uygun bir tarih ve saatte ulaşarak hızlı bir şekilde sağlık kontrolü yapmanızı sağlar.

İLGİLİ HABERLER

GecelikGecelikMobil Sağlık TaramasıMobil Sağlık TaramasıCanik Kent Konseyine Prof. Dr. Çağan seçildiCanik Kent Konseyine Prof. Dr. Çağan seçildiBaşkan Demirtaş: 'Halktan uzak bir belediye değiliz'Başkan Demirtaş: 'Halktan uzak bir belediye değiliz'Lezzet tutkusu dev bir başarı hikayesine dönüştü.Lezzet tutkusu dev bir başarı hikayesine dönüştü.

SIRADAKİ HABER