HaberlerOfisinizi Hızlıca Düzenlemenizi Sağlayacak Öneriler

Ofisinizi Hızlıca Düzenlemenizi Sağlayacak Öneriler

Masa başında çalışan insanların birçoğu zamanın neredeyse tamamını ofiste geçirirler. Bunun için kapalı alanda çalışan kişiler evde nasıl bir düzen oluşturmuşlarsa ofiste de aynı şekilde düzenli ve tertipli olması gerekir.

Ofisinizi Hızlıca Düzenlemenizi Sağlayacak Öneriler

Özellikle de yoğun bir iş temposu söz konusuysa evrakların, dosyaların ve faturaların birbirine geçmemesi gerekir. Ofis içerisinde yaşanan bir karmaşa çalışma ortamını kökten etkileyecek ve bu da verimin düşmesine imkan sağlayacaktır. Bir personelin ofiste konsantrasyonunu sağlayabilen en önemli şey ofisin düzenli olmasıdır.

 Gereksiz Eşyalar

Ofis içerisine dışarıdan bakıldığında en küçük objeler bile gerekli olarak düşünülür. Oysaki ofis masalarında kullanılmayan ve ne işe yaradığı belli bile olmayan her şey karmaşaya neden olur. Bunun için ofiste düzen isteniyorsa işe masanın düzenlenmesini yaparak başlamak gerekir. 

 Saklama Objeleri

Saklama kutuları gibi objeler ofis içerisinde sık kullanılmayan hatta hiç kullanılmayan ancak var olması gereken eşyaların konulması için uygundur. Hem yer kaplamayan hem de ortamdaki dağınıklığın ortadan kaldırılmasını sağlayan bu eşyalar ofisinize şıklıkta katabilir.

 İlginizi Çekebilir:Çalışma Koltukları

 Raflı mobilyalar

Raflı mobilyalar evlerde olduğu gibi ofiste de oldukça verimlidir. Sürekli kullanılan ve dağınık olmaması gereken eşyalar raflı mobilyalar sayesinde ortadan kaldırılabilir. Özellikle bağlantılı dosya dolapları bu konuda oldukça faydalı olacaktır. Raflı olan bu dolaplar dosyaların, klasörlerin ve kutuların kaldırılabilmesi için iyidir.

 Kabloları Saklayın

İşyerinde karmaşaya neden olan şeylerden birisi de ortalıktaki kablolardır. Bu kabloların ortadan kaldırılması için plastik tüneller tercih edilebilir. Tek bir tünel içerisinden geçirilen kablolar sayesinde görüntü kirliliği ortadan kaldırılabileceği gibi elektrik kaçağı gibi riskleri de ortadan kaldırmış olursunuz. Özellikle bilgisayar, fotokopi ve telefon gibi eşyalar ofiste bir düzen içerisinde olduğunda daha konforlu kullanım sağlar.  

 Paravan Bölmeler

Ofis içerisinde düzeni sağlayabilecek ve personelin sınırlarını çizebilecek paravanlar her zaman faydalı olacaktır. Eğer ofisinizde çok fazla ıvır zıvır eşya varsa paravanın diğer tarafında bırakarak çalışma ve oturma alanında daha nezih bir alan oluşturulabilir.

Ofisinizdeki dağınıklığın ortadan kalkması için kullanacağınız dosya ve arşiv dolapları için https://www.ceylancelik.com.tr/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Mimarlıkta yeni ufuklar Mimarlıkta yeni ufuklarSamsun'da 6 bin 892 adet uyuşturucu hap ele geçirildi: 6 gözaltı Samsun'da 6 bin 892 adet uyuşturucu hap ele geçirildi: 6 gözaltıMemur-Sen'den 'seyyanen zam' talebi Memur-Sen'den 'seyyanen zam' talebiEğitimciler ve sağlıkçılar koronaya karşı omuz omuza Eğitimciler ve sağlıkçılar koronaya karşı omuz omuza2,5 aylık içme suyu kalan Samsun'a ek su takviyesi 2,5 aylık içme suyu kalan Samsun'a ek su takviyesi

SIRADAKİ HABER