İzmir Valisi Köşger'den Covid açıklaması 'Vaka sayısı sabitlendi'

İzmir Valisi Köşger'den Covid açıklaması 'Vaka sayısı sabitlendi'

İzmir'de bir alışveriş merkezini korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri denetleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, alınan tedbirlerden memnun olduğunu ifade etti

Tüm Türkiye'de Covid-19 tedbirleri önem ve dikkatle alınırken, İzmir'de korona virüse karşı alınan önlemleri denetleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, denetimini kentte bulunan bir alışveriş merkezinde sürdürdü. Alışveriş merkezine girişte ateşi ölçülen Vali Köşger, kapıdaki görevlilerde alınan önlemlerle ilgili bilgi aldı. Alışveriş merkezinde rastgele mağazalara giren Vali Köşger, çalışanlardan aldıkları tedbirlerle ilgili bilgi aldı. Alınan tedbirleri dinledikten sonra mağazadaki vatandaşlarla sohbet eden Vali Köşger, sık sık ellerini dezenfekte etti.


Alışveriş merkezinde alınan tedbirlerden memnun kaldığını söyleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulduğunu gördük. İzmirli hemşerilerimizin ve çalışanların son derece duyarlı olduklarını gözlemledik. Herkesten aynı duyarlılık düzeyini göstermelerini rica ediyorum. Bu virüsle hep birlikte mücadele edeceğiz. Aşı bulununcaya kadar temizlik, maske ve mesafe kuralından başka yöntem yok" dedi.

İzmir özelinde korona virüs vaka sayısını konusunda da açıklama yapan Vali Köşger, "Sağlık Bakanımızın ifade ettiği yüzde 26'lık azalma gerçekleşti ama burada bir sabitlenme oldu. Onu daha da aşağı çekmeye çalışıyoruz. Artış yok ama sabitlenme var. Hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz" diye konuştu.

 izmir  izmir haber

EN ÇOK OKUNAN HABERLER