Haberlerİstanbul haberİmren Öztürk: 'Sporcular bu aylarda dikkat etmeli'

İmren Öztürk: 'Sporcular bu aylarda dikkat etmeli' - İstanbul haber

Beslenme Uzmanı İmren Öztürk, kış aylarının yaklaşmasıyla sporcuları uyardı. Bu ayların kilo almak için uygun olduğunu söyleyen Öztürk, bireysel sporcuların beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti.

İmren Öztürk: 'Sporcular bu aylarda dikkat etmeli'

Yaz aylarının geride kalmasıyla birlikte Beslenme Uzmanı İmren Öztürk, özellikle bireysel spor yapanlara uyarılarda bulundu. Bu ayların kilo almaya elverişli olduğunu ifade eden Öztürk, 'Takım sporu yapanlar genelde kontrol altında olan isimler. Bu kişilerin beslenme programları var. Ama bireysel anlamda spor yapanların dikkat etmesi gereken bir döneme girdik. Özellikle birçok sporcumuz olimpiyatlara hazırlanıyor ve bu periyotta hazırlıklarını sürdürürken mutlaka kilolarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Hızlı kilo alıp vermek, yoğun tempoda spor yapanları olumsuz etkileyebilir. Ancak yoğun idman döneminde kilolarını korurlarsa o zaman hazırlıkları da daha verimli geçer' dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 12 bin öğrenci yüzme öğrenecekSamsun'da 12 bin öğrenci yüzme öğrenecekSamsunsporlu Gyasi: 'Oynamak için can atıyorum'Samsunsporlu Gyasi: 'Oynamak için can atıyorum'Nadir Çiftçi Samsunspor'da Nadir Çiftçi Samsunspor'daSamsunspor tabelası ait olduğu yere geri döndüSamsunspor tabelası ait olduğu yere geri döndüGalatasaray Yönetim Kurulu Kalamış'ta bir araya geldi Galatasaray Yönetim Kurulu Kalamış'ta bir araya geldi

SIRADAKİ HABER