HaberlerTokat haberKafası kale filesine dolandı, itfaiye ekipleri kurtardı

Kafası kale filesine dolandı, itfaiye ekipleri kurtardı - Tokat haber

Futbol kalesi filesine başı dolanan yavru kediyi itfaiye ekipleri kurtardı.

Kafası kale filesine dolandı, itfaiye ekipleri kurtardı


Tokat'ta sabah saatlerinde halı sahaya gelen Hentbol Antrenörü Emre Dursun, kedi sesinin geldiği yere yöneldi. Yavru kedinin kale direği filesine dolandığını fark eden Dursun, kendi imkanları ile kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Boyun kısmından ipe dolanan ve canı yandığı için kendini kurtarmak isteyenleri tırmalayan kediye itfaiye ekipleri müdahale etti. İhbar üzerine halı sahaya gelen Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri kedinin zarar görmemesi için özen gösterdi. Filenin ipleri kesilerek sevimli kedi sıkıştığı yerden kurtarıldı.
Kediyi fark ettiğinde boynu fileye sıkışmış ve nefes alamaz duruma gelmiş olduğunu belirten Dursun,"Müdahale etmeye çalıştık, kedi can havliyle buna izin vermedi. Eldiven takarak kediyi kurtarmayı çalıştık. Başarılı olamayınca itfaiyeden yardım istedik. İtfaiye ekipleri kediyi kısa sürede kurtardı. Bizlerde sevindik. Kediye su vermeye çalıştık ama bayağı korkmuştu. Doğal yaşam alanın bıraktık' dedi.

İLGİLİ HABERLER

İlkadım Belediyesi cenazede kimseyi yalnız bırakmıyorİlkadım Belediyesi cenazede kimseyi yalnız bırakmıyorSamsun AB Bilgi Merkezi'nden farkındalıkSamsun AB Bilgi Merkezi'nden farkındalıkOMÜ'ye tıbbi-aromatik bitki bahçesiOMÜ'ye tıbbi-aromatik bitki bahçesiİlkadım'da sokak hayvanları unutulmadıİlkadım'da sokak hayvanları unutulmadıTürkiye, Terme ile kitap okumayı sürdürüyorTürkiye, Terme ile kitap okumayı sürdürüyor

SIRADAKİ HABER