Haberler

Zihniyeti değiştiren başkan İbrahim Sandıkçı

04 Ekim 2019
Zihniyeti değiştiren başkan İbrahim Sandıkçı

 

31 Mart Yerel Seçimlerinde Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı, makam odasını ilk kez Haber Gazetesi ve Haberaks TV mikrofonlarına açtı. 

 

Başkan Sandıkçı göreve geldikten sonra geçen 180 günlük süreyi, yaptığı projeleri, Canik’te yapacaklarını, Büyükşehir Belediyesi ile sağladığı koordinasyonu, belediye çalışanlarına maaş ödemesini ve birçok konuda soruları içtenlikle cevapladı. Sandıkçı, “Vatandaşlarımız rahat olsunlar” diye konuştu.

 

Göreve geldiği günden itibaren 180 günü geride bıraktığını ifade eden Başkan Sandıkçı, "Temel gayemiz hizmettir" dedi.

 

Canik’te artık ben yaptım oldu döneminin kapandığını ifade eden Başkan Sandıkçı, “İstişareye açık olacağız, tüm vatandaşlarımıza ulaşır olabileceğiz ve vatandaşların fikirlerini yönetime katıp değerlendireceği” ifadelerini kullandı.

 

 

Göreve gelmeden önce ocak, şubat ve mart aylarında belediye personeline maaş ödenmediğini söyleyen Başkan Sandıkçı, “Mazbatayı alıp göreve başladığımız tarih itibariyle 15 Nisan’da ilk maaşlarımızı ödedik. O günden bugüne kadar 6 aydır personelimize maaşlarını düzenli bir şekilde yatırıyoru" dedi.

 

Canik’in, Samsun’un arka bahçesi konumunda olduğunu dile getiren Başkan Sandıkçı, “Bu kapalı yapısından kaynaklanıyordu. Ana hedefimiz; Canik’i bundan kurtarmak olacaktır” diye konuştu.

 

Başkan Sandıkçı'nın gündeminde Canik’teki alt yapı eksikliği de vardı.. Bunun çözüm önerisini şu sözlerle anlattı.

 

Başkan, Canik’te kentsel dönüşümün, ruhu olan estetik projeler yapılması gerektiğini de söyledi.

 

Başkan Sandıkçı sözlerini Canik'in geleceğinin parlak olduğunu söyleyerek noktalandırdı.