Haberler

Yağış sonrası yollar göle döndü

11 Temmuz 2019
Yağış sonrası yollar göle döndü

Karabük’te akşam saatlerinde kısa süreli etkili olan yağmur bazı yolları göle çevirdi. (ZONGULDAK) Devrek'te şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu

Devrek'te yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağmur su baskınlarına neden oldu.

 

Kentte akşam saatlerinde başlayan ve kısa süreli etkili olan yağış yolları göle çevirirken, bazı vatandaşlar ise yağmurdan korunmak için binaların altlarına sığındı. 

 

Karabük-Kastamonu karayolu üzerinde sürücüler zor anlar yaşarken, yollar ise adeta dere yatağına döndü. 

 

 Metrekareye 12 kilogram yağışın düştüğü kentte Meteoroloji yetkilileri yağışların  aralıklarla devam edeceğinden vatandaşların olası baskınlara karşı tedbirli olması uyarısında bulundu.

 

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde de yağan ve şiddetini giderek artıran yağmur nedeniyle birinci kattaki iş yerlerini su bastı, oto parktaki araçlar sular altında kaldı.

 

 Özellikle Eski Terminal’de faaliyet gösteren otopark sular altında kalırken, vatandaşlar araçlarını kurtarmanın telaşına düştü. 

 

Belediyeden yapılan anonslarla araçlarının başına giden vatandaşlar sular içinde kalan araçlarını almak için büyük çaba sarf ederlerken, bir genç otopark içinde mahsur kalan kediyi de kurtarmayı ihmal etmedi. 

 

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım