Haberler

Vizyon olmadan gelecek inşa edilemez

14 Mart 2019
Vizyon olmadan gelecek inşa edilemez

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan Tok, “Vizyon olmadan gelecek inşa edilemez. Biz, projelerimizle konuşuyoruz” dedi

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan Tok, Kadifekale Mahallesi’ni gezerek, vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tok, mahalle sakinlerine karanfil dağıttı. 

Çocuk, genç, yaşlı, kadın-erkek toplumun her kesimine yönelik icraatlar yaptıklarını söyleyen Başkan Tok, “Biz insanımızı seviyoruz. Sevgiyle, samimiyetle, muhabbetle, gönüllere dokunuyoruz.  İlkadım’ın her noktasına götürdüğümüz hizmetler ve hayata geçirdiğimiz projeler ve icraatlar ile konuşuyoruz” diye konuştu.

ÖRNEK HİZMETLER

Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek gösterilen hizmetler yaptıklarını ifade eden Tok, “Kişinin doğumundan ölümüne kadar her anıyla ilgilenen bir kurum olarak vatandaşlarımızın sadece iyi günlerinde değil acılı günlerinde yanında oluyoruz. 5 yılda 10 bin vatandaşımıza cenaze hizmeti vererek, cenaze yakınları için 7 bin otobüsü tahsisi yaptık, 7 bin 500 taziye çadırı kurduk. Sosyal belediyecilik anlayışıyla yardıma muhtaç insanlarımızı şefkatle kucakladık. Günlük 210 kişiye sıcak yemek servisi, yılda 12 bin olmak üzere 4 bin 272 aileye hızır kartla market alışveriş desteği, her yıl 3 bin 152 aileye 136 bin ekmek yardımı, ramazan aylarında kumanya yardımları, dara düşmüş, yolda kalmışlara yol yardımları yaptık. ‘Geçmişini bilmeyen geleceğini tayin edemez’ sözünden hareketle ücretsiz kültür gezileri kapsamında 14 bin 700 İlkadımlı Bursa ve Çanakkale’yi gördü” diye konuştu.