Haberler

Vali’den anlamlı farkındalık

04 Aralık 2018
Vali’den anlamlı farkındalık

Samsun Valisi Osman Kaymak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda tekerlekli sandalyeye binerek, engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya çalıştı

Samsun’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelliler ve vatandaşların katılımıyla "Engelsiz Samsun Yürüyüşü" düzenlendi. 

 

ZORLUKLARI ANLAMAYA 

ÇALIŞTILAR

Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünde toplanan engelliler, aileleri ve vatandaşlar ellerindeki "En büyük engel, engellemektir", "Her insan bir engelli adayıdır", "Sevgi, anlayış her engeli aşar", "Siz hiç tekerlekli sandalyede oturup koşmayı denediniz mi?" yazılı pankartlarla Çiftlik Caddesi sonuna kadar yürüdü. 

 

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, tekerlekli sandalyeye binerek engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya çalıştı.

 

VALİ’DEN MAĞAZALARA UYARI

Çiftlik Caddesi’nde tekerlekli sandalye ile mağazalara girmeye çalışan Vali Osman Kaymak, engelli rampası olan mağazalara teşekkür etti 

 

Rampası olmayan ve mağazaya giremeyen Vali Kaymak, mağaza yetkililerini uyararak engelli rampasının yapılmasını istedi.

 

ENGELLİLERİN HALİNDEN

ANLAMAMIZ LAZIM

Vali Kaymak, “Çok zor bir durum, empati yapmaya çalışıyoruz ama şu anda bile tekerlekli sandalyeyi yürütemiyorum, engellilerin halinden anlamamız lazım. ” ifadelerinde bulundu.