Haberler

Tekkeköy'de eğitime taze kan

11 Eylül 2019
Tekkeköy'de eğitime taze kan

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Melek Korkmaz ve Kadir Korkmaz tarafından yaptırılan “Dursun Korkmaz İlkokul ve Ortaokulu” törenle açıldı.

 

 

Tekkeköy ilçesinde hayırseverler Melek Korkmaz ve Kadir Korkmaz tarafından yaptırılan Dursun Korkmaz İlkokul ve Ortaokulu için açılış töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende çeşitli gösteriler yapıldı.

 

 

VALİ KAYMAK: "EĞİTİME VERİLEN ÖNEM ÜLKENİN GELECEĞİNE YATIRIMDIR"

 

 

Açılışta konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Örnek bir okul oldu. Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. ifadelerini kullandı

 

 

Okulu yaptıran Melek Korkmaz ve Kadir Korkmaz kürsüye birlikte geldi. İlk olarak konuşması gerçekleştiren Kadir Korkmaz, "2017 yılında temelini attığımız okula merhum babam Dursun Korkmaz'ın adını verdik. Babamın adını taşıyan okulu açmak bizlere nasip oldu. dedi.

 

Akabinde konuşma yapan Melek Korkmaz herkese teşekkür etti. Yeni bir okul açmak istediği belirten Melek Korkmaz kürsüde mutluluktan gözyaşlarına hakim olmadı.

 

 

- BAŞKAN DEMİR: "HER YÖNDEN MÜKEMMEL OLAN BU OKUL ASALETİN ESERİDİR"

 

 

Çiftin konuşmasının ardından kürsüye gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir özel günde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

 

 

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ise önemli ve bereketli olanın susarak konuşabilmek olduğunu belirtti. 

 

 

 

 

- BAŞKAN TOGAR: “SON 5 YILDA İLÇEMİZE 13 YENİ OKUL, 169 DERSLİK VE 12 ATÖLYE YAPILDI”

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ise  “Türkiye'de gördüğüm en modern okul”ifadelerini kullandı