" /> " /> " />
Haberler

Samsunspor'a yakışmıyor

15 Nisan 2019
Samsunspor'a yakışmıyor

Teknik Menajer Yücel Uyar, "Son dakikalarda yediğimiz goller usta oyunculardan oluşan Samsunspor'a yakışmıyor. Artık play-off'larda hangi kadro ile nasıl oynayacağız, hocamızın çözmesi lazım. Yoksa büyük sıkıntı yaşarız" dedi

ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL 

Yılport Samsunspor'da Teknik Menajer Yücel Uyar, Hacettepe maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Alınan 2-2'lik beraberliğin ardından şampiyonluk umutlarının tamamen bittiğini belirten Uyar, bu kadar usta oyuncunun olduğu kadroda son dakika golleri yemenin anlaşılır gibi olmadığını söyledi. Rotasyon oyuncusunun çok olduğunu ve kadro ortalamasının bu ligin üzerinde olduğunu dile getiren Uyar, "İyi bir kadro var ama bu ligin gerçekleri gibi oynayamıyoruz. Kavga eden, yatan ve yattığında kalkmayan, topu sürekli dışarı vurup oyun oynanmayan galip bir lig burası" dedi. 

PLAY-OFF'LARDA SIKINTI 

Artık tamamen play-off'lara odaklanacaklarını belirten Yücel Uyar, "Son 3 maçta 6 puan bıraktık. Şampiyonluk şansımız tamamen bitti ve play-off'lara kaldık. Hocamızın biran önce gerekli tespitleri yapıp çözüme kavuşturması lazım. Eğe böyle devam edersek play-off'larda çok büyük sıkıntılar yaşarız. Play-off'larda hangi takımla hangi kadro ve tertip düzen ile oynamamız gerekiyor bunlara odaklanmamız gerekiyor. Son saniyelerde ve dakikalarda gol yemek Samsunspor'a yakışmıyor. Artık önümüze bakmalı ve bir üst lige çıkabilmek adına neler yapılmalı bunu tartışmalıyız" diye konuştu.