Haberler

Samsun ekonomisi masaya yatırıldı

06 Kasım 2018
Samsun ekonomisi masaya yatırıldı

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Samsun'daki iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

 

HAK ETTİĞİ SEVİYEYE GELECEK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun'un Karadeniz'in en büyük şehri olduğunu belirterek, "Herkesin malumu olan ilk adımın atıldığı şehir. Karadeniz'in de Anadolu'ya açılan kapısı." dedi. 

 

ENGELLERLE KARŞILAŞTIK

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun'un Karadeniz'in başkenti konumda olduğunu dile getirdi. 

 

SAMSUN AVANTAJLI

Samsun'un ticaret ve sanayi noktasında birçok avantajı bünyesinde barındırdığına dikkat çeken AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, "Bizler de sizlerin vermiş olduğu vekillikle birlikte, genel başkan yardımcımız ve bakanlarımızla birlikte Samsun için çalışıyoruz. Samsunluların hayat standartlarını artırmak için çalışmalarımızı hep birlikte gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı. 

 

İHRACAT RAKAMLARI

İSTENEN SEVİYEDE DEĞİL

Samsun Valisi Osman Kaymak ise Samsun'un ekonomik potansiyeli hakkında bilgi verdi. Kaymak, "Güçlü bir sanayi altyapısına, ihracat imkanları bakımından önemli bir potansiyele de sahip olmakla birlikte, şehrimizdeki ihracat rakamları henüz istenen seviyeye ulaşamamıştır. " sözlerini kaydetti. 

 

BASINA KAPATILDI

Samsun protokolünün konuşmalarının ardından Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati'nin konuşma yapacağı kısım basına kapatıldı. Dr. Nebati, Samsun ziyareti ile ilgili değerlendirmeyi de basına kapalı bölümde gerçekleştirdi. 

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım