" /> " /> " />
Haberler

Sağlıkçıların yükü ağır

14 Mart 2019
Sağlıkçıların yükü ağır

Sağlık eski Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, "OECD ülkeleri arasında nüfusa oranla sağlık çalışanı sayısı olarak son sıralardayız. Sağlık personeli çok ağır hizmet yükü altında. Yeterli personel olmadığı için doktorlar hastasını bir gün daha fazla yoğun bakımda tutmayı yeğliyor" dedi

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kutlama programı düzenlendi. 

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başhekim Vekili Eda Türe, fedakâr bir şekilde çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutladı.

VEFA GÜNÜ

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, sağlık camiası için özel bir gün olduğunu belirtti.

SON SIRALARDAYIZ

Sağlık eski Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Türkiye'de sağlık hizmetlerinin hızla geliştiğini ifade etti.

GÜLER YÜZLÜ OLUN

Samsun Valisi Osman Kaymak ise vatandaşların kaliteli kamu hizmeti almak istediğini belirtti.

Konuşmaların ardından meslekte 40 yılını dolduran doktorlara, protokol üyeleri tarafından plaket verildi ve 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle pasta kesildi. Daha sonra ise Samsun Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü ekibi tarafından mini konser verildi.