" /> " /> " />
Haberler

Ramazan ayında 3 milyon kişiye yardım

15 Mayıs 2019
Ramazan ayında 3 milyon kişiye yardım

Bu yıl Ramazan çalışmalarını "Ramazan Birlikte Güzel" sloganıyla başlatan İHH’nın görevli, gönüllü ve bağışçılarından oluşan ekipleri, ülke ve bölgelere ulaşarak çalışmalara başladı. Ramazan ayı boyunca 3 milyon kişiye yardım ulaştırılacak.

Çeyrek asırdır kesintisiz bir şekilde Ramazan’da iftar sofraları kuran, gıda yardımlarında bulunan İHH, bu yıl da yetimlerin yüzünü güldürmeyi, ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor. 

Bu yıl yurt dışında 120 ülkede ve bölgede, Türkiye'de de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracak olan ekipler, faaliyetleri gerçekleştirmek üzere ülke ve bölgelere ulaştı.

Ramazan ayında, yurt dışında ve yurt içinde olmak üzere toplam 250 bin koli yardım dağıtılacak, yüzbinlerce kişiye iftar verilecek. 

Vakıf, kriz bölgelerine ağırlık vererek Suriye, Yemen, Somali, Sudan, Gazze, Doğu Türkistan, Bangladeş, Irak ve Arakan gibi bölgelerdeki faaliyetleri hızlandıracak. 

Suriye'deki savaş bölgelerinde ve kamplarda her gün sahur ve iftar yemeği sunulacak.

Hayırseverler, dünyanın dört bir yanında 150 TL'ye bir çocuğu baştan aşağıya giydirerek bayramlık ihtiyacını karşılayabilecek. Bayramlık kıyafet yardımları, 43 ülkede 67 bin 920 yetim ve çocuğa ulaşacak.

İHH’nın çalışmalarını gerçekleştirmek üzere Yemen’e giden ekipler, yılın ilk Ramazan yardımlarını burada dağıttı. 

 

 

 

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım