" /> " /> " />
Haberler

İstiklal Marşı ruhu anlatıldı

13 Mart 2019
İstiklal Marşı  ruhu anlatıldı

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 98. Yılı" programında, öğrenciler yaptıkları gösteriyle, Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşı'nın yazıldığı süreci vatandaşlara anlattı

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, "Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 98. Yılı" programı düzenlendi. 

 

Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda düzenlenen program kapsamında, protokol üyeleri ilk olarak Mehmet Akif Ersoy, fotoğraf, resim ve gazete kupürü sergisini gezdi. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 

TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

Liseler arasında düzenlenen "Milletin Sesinden İstiklal Marşı'nı Aile ile Okuma" yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Osman Kaymak tarafından ödül verilmesinin ardından Tekkeköy Bahattin-Sevim Köksal Anadolu Lisesi öğrencilerinin gösterilerine geçildi. 

 

Öğrenciler, Ersoy'un çocukluk döneminden İstiklal Marşı'nı bestelediği zamana kadarki yaşantısını tiyatro şeklinde canlandırdı. Öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’un "Zulmü Alkışlayamam" şiirini okuduktan sonra Türk bayrağı açtı. Gösteri vatandaşlardan büyük beğeni topladı.