Haberler

İKİ ÖNEMLİ PROJE

12 Haziran 2019
İKİ ÖNEMLİ PROJE

Çağın korkulan hastalığı kanserde erken tanının önemini her fırsatta ekranlarınıza taşıyoruz.

Bunun için yapılan projelerde de erken tanı anlatılıyor, önemi insanlar tarafından idrak ediliyor. İşte o projelerden biri de “Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi"  Bu proje kapsamıda 146 okuldaki öğrenciler sayesinde 4 bine yakın vatandaşa kanser taraması yapıldı.

 

 

Samsun Valiliği himayesinde altında, İlkadım Belediyesi ile Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi İlkokullar Arası Yönlendirme Yarışması” ve “Atık Yağların Toplanarak Biodizele Dönüştürülmesi Yarışması” kapanış ödül töreni Samsun Batıpark Helikopter Pistinde yapıldı.

 

Bu seneki sloganı “Sağlıklı Büyükler, Mutlu Küçükler” olan 'Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi İlkokullar Arası Yönlendirme Yarışması'na 146 farklı okuldan 704 öğrenci katıldı. Yarışma sonucunda 59 öğrenci, 3 ilkokul ve 10 sınıf çeşitli hediyelere layık görüldü.

 

Açılışta konuşma yapan Samsun Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, “Çocuklarımızla anneleri arasındaki o bağı güçlendiren bir proje olduğu düşünüyorum” dedi.

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, projenin insana dokunan bir proje olduğunu söyledi.

 

“Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi” kapsamında da Atık Yağların Biodizele Dönüştürülmesi Yarışması"na 300 öğrenci katıldı. 

İlkadım ve Atakum ilçelerini kapsayan yarışmada 12 bin litre atık yağ toplandı. Toplanan atık yağların sonucunda 6 öğretmen, 62 öğrenci ve 2 okul yarışmada ödül almaya hak kazandı.

 

Ödül töreninde konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, projenin devam edeceğinin müjdesini verdi.

 

"Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi İlkokullar Arası Yönlendirme Projesi" hakkından bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Ali Oruç, şunları söyledi.

 

Yarışma kapsamında bisiklet, hediye çekleri, spor ve kırtasiye malzemeleri verildi. 

 

Ödülleri alan çocuklar günü şarkı söyleyerek ve dans ederek geçirdi.

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım