/
HaberlerEmlak piyasasında 'faiz' hareketliliği!

Emlak piyasasında 'faiz' hareketliliği!

Emlak piyasasında 'faiz' hareketliliği!

Emlak piyasasında 'faiz' hareketliliği!

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, konut kredisi faizlerinin 0,99’a inmesinin ardından emlak piyasasında büyük bir hareketlenme olduğunu ifade ederek, satışların yıl sonuna kadar yüzde 40’a varan bir oranda artmasını beklediklerini söyledi. 

 

Kamu bankalarının konut kredisinde faizi 0,99'a çekmesi bir süredir ev alma talebini erteleyen vatandaşları heyecanlandırdı. 

 

Üç kamu bankasına 7 günde 5,9 milyar TL başvuru yapıldı. Başvuruların yüzde 98'i ise 500 bin TL'ye kadar olan, 0,99 faizle verilen kredi için yapıldı. 

 

SATEM Başkanı Mevlüt Oral, Samsun’da da emlak piyasasında hareketlilik başladığını açıkladı. 

Faizlerin düşmesiyle birlikte vatandaşların gayrimenkul yatırımı yapabileceğini vurgulayan Mevlüt Oral, “Vatandaşlarımız bu süreçte yüksek faize paralarını yatırmasınlar. İleriye dönük bir yatırım yapmak istiyorlarsa gayrimenkul yatırımı yapsınlar. ” dedi. 

Gayrimenkul satışlarında bir patlama beklediklerini ifade eden Oral,şunları söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Yay Burcu Genel ÖzellikleriYay Burcu Genel ÖzellikleriYıldırım, 'En son sözü biz söyleriz' Yıldırım, 'En son sözü biz söyleriz'İlk yardım konusunda ne kadar bilinçliyiz?İlk yardım konusunda ne kadar bilinçliyiz?İş dünyası uçak seferlerinde düzenleme istiyor!İş dünyası uçak seferlerinde düzenleme istiyor!Dünya'nın Dört Yanından Samsun'a Geliyorlar!Dünya'nın Dört Yanından Samsun'a Geliyorlar!

SIRADAKİ HABER
/