Haberler

Canik'te "Yaz Kur'an Kursları" eğitimlere başladı

11 Temmuz 2019
Canik'te

Canik Halk Eğitimi Merkezi kurs merkezlerinde görev yapan personel marifetiyle Yaz Kur'an Kurslarına gelen çocuklara tecvitli Kur'an-ı Kerim eğitimi veriyor, kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılındığını aynı zamanda dini bilgiler öğretiyor. Kurs merkezlerinde bir çok aktivite de çocukların eğlenmesi için düzenleniyor. Aynı zamanda Canik Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinliklerde çocuklar için küçük hediyelerde dağıtılarak onların motivasyonuna katkı sunuluyor.

 

 

Canik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Özkan “Yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim hizmetleri sevgi esasına dayalı olarak yürütüleceğini, kurs programı boyunca öğrencilere değerli oldukları hissettirilerek, güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilecektir.

 

 Kursta bulunmalarının önemi ve amacı çocuklarımıza anlatılacaktır.Sınıflar oluşturulurken öğrencilerin yaş farklılıkları göz önünde bulundurulacak; eğitim-öğretim ortamı, öğretici vb. şartların uygun olması durumunda öğrencilerin yaş grupları, bilgi seviyeleri ve diğer hususlar dikkate alınarak eğitim-öğretim görmeleri sağlanacaktır.İfadelerini kullandı.

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım