Haberler

Başkan Tok’tan anlamlı ziyaret

04 Aralık 2018
Başkan Tok’tan anlamlı ziyaret

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ederken, Serebral Paksi hastası Birkan Duha Erdal’ın sürpriz gösterisi ile duygusal anlar yaşandı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti.

 

Ziyarette farklı branşlarda eğitim alan engelli vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tok, eğitmen ve kursiyerlere gül dağıtırken kursiyerlerle beraber sohbet ederek, el becerilerini geliştirdikleri çalışmalara eşlik etti. 

 

Ziyarette vücut hareketlerini kısıtlayan ve kısaca SP olarak bilinen Serebral Paksi hastası Birkan Duha Erdal’ın sürpriz gösterisi ile duygusal anlar yaşandı.

 

SEVGİ ENGEL TANIMIYOR

Engelli vatandaşlara verdiği desteğe teşekkür etmek amacı ile Serebral Paksi hastası Birkan Duha Erdal tarafından hazırlanan gösteriyi büyük bir beğeni ile izleyen Başkan Tok, “Bir kez daha gördük ki sevgi engel tanımıyor. Bugün, aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını Engelsiz Yaşam Merkezimizde bir kez daha gördük. Vücut hareketleri üzerinde kısıtlayıcı etkilere sahip olan Serebral Palsi hastası evladımızın müthiş gösterisi azmin ve inancın zaferiydi. Bu güzel buluşmada yetenekleri ve maharetleriyle mükemmel işler çıkaran engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Sağlanan imkanlar ve destekle büyük başarılara imza atan engelli kardeşlerimize ve eğitmenlerimize yürekten teşekkür ederim.