Haberler

Avcılardan, Deveci'ye destek

14 Mart 2019
Avcılardan, Deveci'ye destek

Karadeniz Av Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonu üyeleri ile buluşan Millet İttifakı CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, sorunların çözümü ve poligon yapılması konusunda söz verdi. Sorunları konusunda tatmin edici çözüm önerileri alan avcılar, Deveci'ye destek sözü verdi

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum örgütleriyle buluşarak, sorunlarını dinlemeye devam ediyor. 

Önceki akşam Karadeniz Av Yaban Hayatı ve Avcılık Federasyonu (KAYHAF) üyeleri ile buluşan Deveci'ye, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve Millet İttifakı İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin de eşlik etti. Düzenlenen toplantıda, avcı dernek ve federasyonlarının temsilcileri, avcıların yaşadıkları sorunları anlatarak, Deveci ve Tekin'den çözüm istedi.

MÜZMİN SORUN 

Atakum'daki bir otelde gerçekleştirilen toplantıda avcıların sorunlarını anlatan KAYHAF Başkanı Mustafa Sezer, "Bölgemizde müzmin hale gelen avcılık sorunu var. Bunu çözebilmek için siyasi paydaşlarla bir araya geliyoruz." diye konuştu.

BASKI VAR

KAYHAF 2. Başkanı Serhat Çelebioğlu, avcılar üzerinde baskı kurulduğunu ifade etti.

KAOSU ÇÖZECEĞİM

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, avcılara kanun dışı baskılama yapıldığını belirtti.

KAYITSIZ KALMAYACAĞIZ

CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci ise avcıların sorunlarının çözümünün çok zor olmadığını vurguladı.

Milletvekili Hancıoğlu da, sorunların Meclis'te takipçisi olacağını belirterek, "Bu sorun, büyükşehirle çözülecek. Ben de Meclise gelince konunun takipçisi olacağım" dedi. 

Sorunları konusunda tatmin edici çözüm önerileri alan avcılar, Deveci ve Tekin'e destek sözü verdi. Toplantı, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.