" /> " /> " />
Haberler

Atakum'da engellilere anlamlı destek

04 Aralık 2018
Atakum'da engellilere anlamlı destek

Atakum Belediyesi ve Hollanda Samsunlular Derneği iş birliğince engellilere 225 adet engelli aracı hediye edildi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Dezavantajlı gruplar için bir gün değil 365 gün boyunca aynı duyarlılık ve hassasiyetle hareket ediyoruz" dedi

Atakum Belediyesi ve Hollanda Samsunlular Derneği iş birliğince düzenlenen organizasyonda, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla engelli vatandaşlara 75’i akülü, 150’si manuel olmak üzere 225 engelli aracı hediye edildi. 

 

Tören sonrasında araçlarına binen engelli vatandaşların mutluluğu yüzlerinden okunurken, engelliler ve aileleri emeği geçen herkese teşekkür etti. 

 

YARDIMSEVERLERE

TEŞEKKÜR

Törenin açılış konuşmasını yapan Hollanda Samsunlular Derneği Başkanı Mümin Özsoy, 

"Bu projemize başladığımızda Atakum Belediyesi ile iletişime girdik, onların desteğiyle bugün hediyelerimizi takdim etmenin heyecanını yaşıyoruz. " ifadelerini kullandı. 

 

HER ZAMAN HASSASIZ

75 akülü, 150 tekerlekli olmak üzere 225 aracın dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyleyen

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Dünya Engelliler Günü sembolik olarak ilan edildi, bizim dezavantajlı gruplara bakışımız sadece bir gün değil 365 gün boyunca aynı duyarlılık ve hassasiyetle hareket ediyoruz" dedi. 

 

HAYAT ENGEL TANIMIYOR

''Hepimiz birer engelli adayıyız'' diyen  Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise, "Bakış açımız bu olduğu sürece engelli kardeşlerimize karşı bakışımız buna göre şekillecektir. " sözlerini kaydetti.