Haberler

AK PARTİ TABANININ ÇÖZÜM BEKLEDİĞİ KONULAR

12 Haziran 2019
AK PARTİ TABANININ ÇÖZÜM BEKLEDİĞİ KONULAR

Acil şekilde çözüme kavuşturulması istenen konuların başında, açık ara atama bekleyen öğretmenler, ikinci sırada da erken yaşta evlilik yer almış.

Bugün, biraz Samsun gündeminin dışına çıkıp, sizi, su ve ekmek zamlarıyla daha fazla üzmeden, insanların çözüm beklediği konularla ilgili bilgilendirmek istedim.

 

                      İnsan Hakları Başkanlığı, AK Partili teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek tabanın çözüm beklediği konuları tespit etmiş. Yapılan toplantılardan sonra AK Parti tabanının çözüm beklediği konular tek tek belirlenmiş ve bir rapor haline getirilmiş. Rapora göre; acil şekilde çözüme kavuşturulması istenen konuların başında, açık ara atama bekleyen öğretmenler, ikinci sırada da erken yaşta evlilik yer almış.

 

                       Her iki konu da gerçekten büyük problem teşkil ediyor. Gerek atama bekleyen yüz binlerce öğretmenin durumu ile erken yaşta evliliğe zorlanan çocukların durumu kanayan bir yara. Özellikle bu iki konu çok iyi tespit edilmiş. Ama önemli olan bu iki konunun acilen çözüme kavuşturulmasıdır. Gerek atama bekleyen gencecik öğretmenlerin, gerekse küçük yaşta evlendirilen ve evlenmeye zorlanan çocukların büyük bir psikojojik çöküntü yaşadıklarını biliyoruz ve hatta bazı intihar haberlerini de gazetelerden okuyoruz. Çok acı ve üzüntü verici.

 

                     O başlıklardan önde gelenleri şöyle sıralanmış; Atama bekleyen öğretmenler. Erken yaşta evlilikler. Evde yaşlı bakımında yaşanan sıkıntılar. Göreve iade kararlarına rağmen yaşanan FETÖ mağduriyetleri. Kadın cinayetleri. Kıdem tazminatı tartışmaları. Mülteci sorunu. Trafik ışıklarında dilenen çocuklar. Tefecilik ve kaçakçılık.

 

                                             ERDOĞAN'A SUNULDU

 

                         Hazırlanan rapor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulmuş. Parti tabanının beklentileri arasındaki diğer başlıklar da şöyle sıralanmış; Doğu'da yatırımlar ve iş imkânlarının oluşturulması. Arap turistlerin Karadeniz'de çok fazla gayrimenkul edinmeleri. Doğa turizmi yatırımlarının yetersizliği, hidroelektrik santralleri ve betonlaşma konusunda Karadeniz'de yaşanan sıkıntılar. İstihdam. Cezaevlerindeki fiziksel şartların iyileştirilmesi. Evden uzaklaştırma cezasının oluşturduğu sıkıntılar. Engellilere sunulan hizmet yetersizlikleri. İŞ-KUR'da işe almada yaşanan haksızlıklar. İş kazalarının artması. Uyuşturucu tekelinin Güneydoğu'da kurduğu hâkimiyet.

 

                       Önümüzdeki dönemde, bu raporda yer alan ve çözüme kavuşturulması istenen konuların ne kadarının ne derece çözüme kavuşturulduğunu göreceğiz.

 

                       Rapor önemli ama çözümü ondan çok daha önemli…

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım