Haberler

81 ilin toprağı fidanla buluşacak

14 Mart 2019
81 ilin toprağı fidanla buluşacak

Samsun Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs 1919 kutlamaları kapsamında Türkiye'nin 81 ilinden topraklarıyla birlikte gelen öğrencilerin dikeceği fidanlarla 100. Yıl Kurtuluş Ormanı oluşturulacağını söyledi

Samsun Valiliği 100. Yıl Koordinasyon Merkezi ve Samsun Orman İşletme Müdürüğünün eşgüdümünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile birçok sivil toplum kuruluşu katkısıyla 21 Mart 2019 tarihinde Samsun'da gerçekleşecek '100. Yıl Kurtuluş Ormanı' tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 

TÜRKİYE HARİTASI ORMAN

Vali Kaymak, 19 Mayıs 1919'un 100. yılı için Samsun'da  yoğun bir program hazırladıklarını ve geleceğe iz bırakmak için çalıştıklarını söyleDİ.

ERDOĞAN DA KATILACAK

100. yıl etkinliklerinin Cumhurbaşkanlığı himayesinde olmasının önemine değinen Vali Kaymak, "Bu bizim için çok kıymetli. Ümit ediyoruz ki, 19 Mayıs günü net olmamakla birlikte Cumhurbaşkanımız ilimizde olacak. z" ifadelerini kullandı.