HaberlerAtakumlular 'temiz çevre' için pedalladı

Atakumlular 'temiz çevre' için pedalladı

Atakum Belediyesi ve EKOBİD iş birliğinde Atakum sahilinde 'Temiz çevre, sağlıklı kent için pedal çeviriyoruz' etkinliği yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Etkinlikte bisikletseverler pedallayarak doğa ve yaşam alanlarının temizliğine dikkat çekti.

Atakumlular 'temiz çevre' için pedalladı


Atakum Belediyesi ile Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) iş birliğinde Çevre Haftası nedeniyle 'Temiz çevre, sağlıklı kent için pedal çeviriyoruz' etkinliği gerçekleştirildi. Çobanlı İskelesi'nde başlayan bisiklet turuna Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, EKOBİD üyeleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Doğa ve yaşam alanlarının temizliğine dikkat çekilen etkinlikte konuşan Başkan Yardımcısı Aydın, 'Atakum Belediyesi olarak yaşayan tüm canlıların, doğanın düzenini bozmadan, yaşadığımız alanları temiz ve yaşanabilir kılmak için büyük çaba harcıyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız geleceğimizi tükettik. Bu sorumluluklarımızı unutmadan birlikte hareket etmeliyiz. Bu etkinlik bu anlamda çok önemlidir. İklim değişikliklerinin olumsuz sonuçları bizi uyarıyor. Sürdürülebilir bir çevre anlayışını geliştirmeliyiz' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

19 Mayıs'a Çocuk Trafik Eğitim Pisti19 Mayıs'a Çocuk Trafik Eğitim PistiAtakum Belediyesi'nden 'yapılandırma' çağrısıAtakum Belediyesi'nden 'yapılandırma' çağrısıSamsun'da ilçelerin çilesine neşterSamsun'da ilçelerin çilesine neşterHuzurevi sakinleri 15 ay sonra ilk kez dışarı çıktıHuzurevi sakinleri 15 ay sonra ilk kez dışarı çıktıHavza'da sıfır atık için mobil atık getirme merkezi oluşturulduHavza'da sıfır atık için mobil atık getirme merkezi oluşturuldu

SIRADAKİ HABER