Haberler

2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz... SAMSUN'UN SULTANLARI

12 Temmuz 2019
2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz...  SAMSUN'UN SULTANLARI

Onlar Samsun'un hem altın kızları hemde korkusuz demir yumrukları. Katıldıkları şampiyonalarda fırtınalar estiren Zeynep, Gözdenur, Aslıhan, Nazlıcan ve Gamze, başarı öyküsü yazarak Samsun'un gururu oldular

 

Amasya'da düzenlenen Üst Minikler ve Genç Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası'nda Canik Soğuksu Gençlikspor Kulübü fırtınası esti. Kulüp 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalyası elde ederek turnuvada 5'te 5 yaptı. 

38 kiloda Zeynep Gülcan Turgul ve 57 kiloda Gözdenur Sönmez Türkiye şampiyonluğu kazanırken 51 kiloda Aslıhan Şeker ve 81 kiloda Nazlıcan Ayma Türkiye ikinciliği elde etti. Yine aynı şampiyonada 48 kiloda Gamze Danışmaz Türkiye üçüncülüğü kazanarak 5'te 5'lik başarıya imza attılar. 

 

Başarılı Antrenör Nihat Bilir, " Zeynep, Gözdenur, Aslıhan, Nazlıcan ve Gamze her birinin hayat hikayeleri farklı. " dedi. 

 

Antrenör Özcan Arslankılıç'ta, "Gümüşhane'de yapılacak Üst Minik Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası'nda kızlarımızın elde ettiği gibi bir başarıyı erkekler kategorisinde de sergileyeceğiz. " diye konuştu.